"Сберегать прошлое, открывать будущее!"

Главное меню

Пам’яті жертв Голодомору

80 років тому нам хотіли винести вирок смерті. 80 років тому наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації.

Голодомор…

Пригадай, Україно, ХХ століття своє…

Дві трійки фатальні, як символ ненависті й горя.

Цей рік тридцять третій ще й досі у серці пече

Якимсь несказанним і вічно страждаючим болем.

Мільйони людей, які загинули у 1932-1933 роках голодною смертю, не можуть безслідно розчинитися у часі і просторі. Про них пам’ятатимуть ті, хто вижив, їх діти та онуки. Ми не маємо права забути все це.

Цього року до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, присвяченому 80-річчю цієї страшної події на Україні, бібліотеки підготували і провели низку заходів, мета яких — донести до дітей та молоді матеріали, документи, факти на відзначення історичної події — Голодомору; висловити гірку правду про те, через які страждання пройшов наш народ.

20 листопада 2013 року відбулася година спілкування «Запали свічку пам’яті» у бібліотеці-філії №2. Захід готувався разом з НВК №15 за участю учнів 9-б класу. Ведучі цього вечора бібліотекарі Яковенко Н.І. та Неделько І.Г. розповіли учням про історію штучно створеного в 1932-1933 роках більшовицьким режимом СРСР голоду, від якого загинули мільйони людей. Присутні почули про всі жахіття того часу і були ошелешені масштабами подій. Учні читали вірші, присвячені Голодомору. Наприкінці заходу усі вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

IMG_0532 IMG_0508

IMG_0501 IMG_0511

21 листопада читальний зал Центральної міської бібліотеки зібрав небайдужих на вечір-реквієм «Голодомор — безсмертю пам’ятник страшний».

DSC_0097

DSC_0107

Основною темою заходу стала презентація нової книги славнозвісного земляка, члена Національної спілки письменників України Василя Павловича Чубенка «Жнива сатани». Видання присвячене 80 роковинам Голодомору на Україні і засновано на документальних, архівних матеріалах та свідоцтвах тих, хто вижив.

 Книга

Свіча мільйонів загиблих голодною смертю погасла в далекому 1933 році. Тож були запалені поминальні свічки, як знак нашої пам’яті та оголошена хвилина скорботи за безвинними жертвами Голодомору.

 

В.П. Чубенко із сумом розповідав про створення цієї книги, бо зібрані ним матеріали не могли залишити його байдужим, його серце болить за загиблими.

DSC_0122

Ще за декілька тижнів бібліотеки міста отримали примірники книги «Жнива сатани» і вже багато людей прочитали цю книгу, щоб мати змогу на цьому вечері висловити свої враження.

Привітання  з  виходом  книги,  а  також  відгуки  та  своє  сприйняття  теми Голодомору  В.П. Чубенко  отримав  від:

DSC_0123

наукового  співробітника  музею  космонавта Г.Т. Берегового Гришкіної Н.В.,

отамана Чорнобильського полку м. Єнакієвого Українського Реєстрового Козацтва Мамченко О.І.,

активної користувачки центральної міської бібліотеки Кравченко В.М.,

 

бібліотекарів НВК №17 та НВК №6 Никитюк І.І. та Куприкової Т.О.,

DSC_0150 1

провідного бібліотекаря ЦМБ Артеменкової І.В.

та поетеси нашого міста Ефіндієвої Л.В.

Впродовж заходу демонструвалися документальні відеоматеріали, звучали музика та вірші. Вечір вела Яценко Г.О., бібліотекар І категорії читального залу ЦМБ.

DSC_0116

В.П. Чубенко подякував усім присутнім за підтримку його книги, за небайдуже ставлення до цієї теми.

Виховання молоді як патріотів країни  вимагає від усіх, хто причетний до виховного процесу, донести до них історичну правду, як славетну, так і страшну та безжальну.

В цей же день (21 листопада) бібліотека-філія №2 ім. Л. Українки разом з гуртком «Історики краєзнавці» (НВК №18 7 клас, керівник Коваленко Т.Ф.) провела мітинг біля пам’ятного знаку жертвам голодомору, що встановлений в сквері ім. Берегового та потім в бібліотеці годину скорботи «Запали свічку пам’яті».

IMG_0531 IMG_0530

IMG_0522

22 листопада спільними зусиллями бібліотекарів ЦМБ Горбуньової С.М., Пологової І.М., Ігнатенко А.В. та бібліотекаря Єнакієвського професійного ліцею Савельєвої Н.М. організован виїзний захід, присвячений 80-річчю Голодомору на Україні.

Вечір пам’яті «Голгофа голодної смерті» зібрав учнів І та ІІ курсів, а також їх викладачів.

Як прийшло це лихо — Голодомор на українські землі, хто в цьому винен? Учні дізнались про це із підготовленої презентації, до якої увійшли документальні фото та відеоматеріали, текстові матеріали, як то свідоцтва тих, хто пережив голодні роки. Своїми спогадами та думами про Голодомор поділився гість вечора Мамченко Олександр Іванович, отаман Чорнобильського полку м. Єнакієвого Українського Реєстрового Козацтва. Також він закликав юнацтво зберегти пам’ять про трагічну сторінку історії України.

Своє слово висловила перед учнями викладач української мови Данєкина Світлана Андріївна, яка також поділилася спогадами, враженнями від побаченого на екрані, розповіла про виставлені атрибути цього вечора: ікону, свічку, хліб, п’ять колосків, рушник, калину. Пам’ять про Голодомор завжди буде мати велике значення для нас, нащадків тих українців ХХ століття.

Ми не забудемо рік тридцять третій…

Ми не маємо права забути все це.

Чари рідної мови

13 листопада До Дня української писемності та мови в Дитячій бібліотеці відбувся мовний калейдоскоп  «Чари рідної мови» з учнями 3-а класу НВК № 1 (вчитель Толстолуцька І.А.). Дітлахам була продемонстрована презентація «Наша мова калинова».

DSCN1000 DSCN1005

У гості до дітей прийшла  сама «Українська мова» з мовними завданнями. Учасники свята добре впоралися з ними: активно складали слова та приказки, шукали зайву літеру, відповідали на питання вікторини.

DSCN1022 DSCN1033

DSCN1043 DSCN1048

На свято завітали Абетка та Читанка. Вони розповіли дітям про історію створення слав’янського алфавіту та Нестора Літописця.

DSCN1007

До заходу була оформлена книжкова виставка «Рідна мова, ти ніжний цвіт».

DSCN0995

 

Розкажіть мені про мову…

13 листопада у читальному залі центральної міської бібліотеки для учнів 6-Б класу НВК №2 (класний керівник Пушкова Ольга Олексіївна) була проведена цікава історична подорож «Мово рідна, ти життя народу І культури рідної краса».

<

Ведучі розповідали дітям про те, що рідна мова — це мова нації, мова предків, яка пов’язує людину з її народом, що вона — найбільший скарб, а також одна з найбагатших слов’янських мов.

<<

Діти узяли активну участь у розв’язуванні ребусів, відгадуванні загадок, складанні метаграм, читанні віршів та оповідань.

< < <

В рамках заходу у читальному залі була оформлена книжкова виставка літератури.

<

Наприкінці історичної подорожі школяри переконалися, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

День української писемності та мови у бібліотеці

6 листопада у центральній міській бібліотеці м. Єнакієва до Дня української писемності та мови відбулася історична подорож «Мов джерельна вода,  рідна мова моя».

<

На заході були присутні студенти 3-го курсу політехнічного технікуму.

Юнаки впевнилися, що українська мова сягає своїм корінням у глибоке минуле. Мова відіграє важливу роль не лише у становленні нації, але й у житті кожної людини. Вона багата, таємнича, незбагненна, прадавня, не вичерпна…

Під час проведення заходу у студента гр. БЕБ-11 Ву Артема народилися наступні рядки:

Наша мова має силу,

Бо живе у нас в душі.

Та така вона крилата,

Мов би сокіл в вишині.

Спів на ній є самий гарний,

Посміхається душа.

Це є мова Українська,

Бо завжди вона жива!

В рамках заходу у читальному залі була оформлена книжкова тематична викладка літератури «Мово рідна, ти – життя народу  І культури рідної краса»

Студенти прослухали огляд представленої літератури і прийняли активну участь у літературній вікторині.

Для кожного народу дорога його мова, а українцям, найближче до серця — українська. Так давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати нашу рідну мову.

Свободный доступ в Интернет уже в Енакиево!!!

4 ноября четыре библиотеки Енакиевской ЦБС получили компьютерное оборудование и лицензионное программное обеспечение по Программе «Библиомост». Приглашаем всех жителей города воспользоваться бесплатным доступом в Интернет в библиотеках по следующим  адресам:

  • ул. Тиунова, 103 — Центральная городская библиотека; тел.: 5-14-42;

  • ул. Коммунистическая, 47 «А» — библиотека-филиал №2; тел.: 3-11-15;

  • ул. Армейская, 110 (г. Юнокоммунаровск) — библиотека-филиал №3; тел.: 4-12-77;

  • ул. Вильямса, 50 — библиотека-филиал №11; тел.: 5-73-16.

К Вашим услугам электронная почта, скайп, общение в социальных сетях, интересная музыка и фильмы. БЕСПЛАТНО!

Можно также записаться на бесплатные обучающие курсы компьютерной грамотности на январь 2014 года по указанным телефонам.

Будем рады Вас видеть в наших библиотеках!!!

 

 

 

 

«Работаем и творим для детей». Центральная детская библиотека.

         Долгое время книга была единственным и основным источником информации. В настоящее время мир заполнили компьютеры. Большое место в информационном пространстве занимает электронная  книга.

         Что думают о будущем печатной книги читатели библиотеки?  Ответу на  этот вопрос был посвящен диспут «Компьютер или книга», который прошел в ЦДБ с учащимися 8 -х классов УВК № 1. Читать далее

«Читать не скучно!!!»

30 сентября 2013 года в 12-00 библиотекари Енакиевской ЦБС приняли участие во всеобластном флешмобе, посвященном Всеукраинскому Дню библиотек, который прошел под девизом «Читать не скучно!».

Читать далее

«Юбилей в кругу друзей»

1 октября 2013 года Центральная городская библиотека отметила свой 70-летний юбилей. 

В зале присутствовало много поклонников книги и библиотеки. Прозвучало немало поздравлений, добрых слов и сердечных пожеланий.

SAM_2495

Залогом успешной работы библиотеки всегда было участие и понимание со стороны местной власти. С праздником коллектив библиотеки поздравила заместитель городского головы-начальник отдела культуры Крохмалюк В.Г.

SAM_2501

Прозвучало поздравление и от председателя общественной организации работодателей, депутата областного совета Полякова Ю.В.

SAM_2520Все, что делается в библиотеке, делается для читателей и ради них. Среди наших постоянных читателей — атаман Чернобыльского полка г. Енакиево Украинского Реестрового казачество Мамченко А.И.

SAM_2534Вместе с библиотекой 70-летний путь прошла и читательница Кравченко Валентина Михайловна.

SAM_2544

В этот знаменательный день нам особо было приятно приветствовать уважаемых ветеранов Богданову Людмилу Николаевну и Гурову Валентину Алексеевну.

SAM_2560

На нашем празднике присутствовали люди, которых по праву и с удовольствием мы называем своими партнерами, друзьями и соседями:

Заря И. П. — директор музея космонавта Георгия Берегового.

SAM_2568 SAM_2640

Кубарева О.П. — главный редактор газеты «Енакиевский рабочий».

SAM_2582

Чубенко В.П. — председатель городской организации Национального союза краеведов Украины, руководитель литературного объединения «Чумацький шлях».

SAM_2590

Зубаренко М.И. — методист городского отдела образования.

Бондарь Э.А. — председатель клуба авторской песни г. Енакиево.

С праздником коллектив ЦГБ поздравила Гавриленкова Л.Л. — председатель городской организации профсоюзов работников культуры. От имени коллег по ЦБС выступила заведующая филиалом № 2 Кокарева Е. Б.

SAM_2597

На протяжении всего вечера праздничное настроение создавали преподаватели школы искусств им. П.И. Чайковского: Цымбал Елена, Олейник Алина, Олейник Иван, Бондаренко Татьяна и ученики 8-го класса школы искусств Кучма Вероника и Фомина Александра.

SAM_2467 SAM_2483

С огромным удовольствием ответное слово взяла директор Централизованной библиотечной системы Новик Лидия Николаевна.

SAM_2600 SAM_2609 SAM_2608 SAM_2624 SAM_2636

Ведущими юбилейного вечера были: Яценко Галина Александровна (библиотекарь читального зала) и Владислав Попадьин (студент ЕТЭМДонНУ).

…Здесь мысли, чувства, тайны, мудрость века.

Пусть дуют в мире ветры перемен,

Храни свой ценный клад, библиотека!

Пусть не коснутся книг забвение и тлен!

70 лет со дня освобождения Донбасса

В начале сентября народ славного и трудового Донбасса отмечает великий праздник – день торжества и памяти, скорби и гордости – праздник освобождения донбасских сел и городов от немецко-фашистских захватчиков. А в этом году у нас юбилейная дата – 70 лет со дня освобождения Донбасса. 10 сентября в читальном зале центральной городской библиотеки для учащихся 6-Б класса УВК № 2 состоялся вечер памяти «Край відстояли в битві шаленій».

Читать далее

«Наш стяг — пшениця у степах під голубим склепінням неба»

23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних сиволів України Указом Президента України було установлено відзначати щорічно, 23 серпня, День Державного прапора України.

Так, 1 вересня в читальному залі центральної міської бібліотеки для учнів 6-го та 11-х класів НВК № 2 пройшла історична бесіда. Зустріч розпочалася з урочистого внесення прапора України. Учні дізналися про історію походження цього свята, про історію виникнення самого Прапора. Звучали вірші видатного поета-лірика Б. Олійника.

Взагалі зустріч пройшла у невимушеній, святковій атмосфері.